вівторок, 13 листопада 2018 р.

Почему расследования нападений на активных граждан и журналистов могут закончиться ничем?

 Потому что полиция, которая должна стоять на стороне правосудия, применяет “милицейские” методы в отношении самих потерпевших и даже этого не скрывает.

Итак, 22 сентября было совершено покушение на убийство Олега Михайлика и по данному факту полиция завела уголовное производство №12018160000000682 от 23.09.2018 по признакам совершения уголовного правонарушения, предусмотренного ч.2 ст.15, п.12ч.2. ст.115 УК Украины.

26 сентября были задержаны 3 человека из этнической группировки, все дальнейшие действия с этими подозреваемыми Вы можете отслеживать по Едином реестре судебных решений по судебному делу №520/13060/18, как говорится, в реальном времени.

Однако, это не единственное судебное дело в данном уголовном производстве.

Есть еще одно - № 520/13374/18 в Киевском районном суде, судья Тонконоженко М.М. 

За период с 26 сентября по 2 ноября вынесено 48 постановлений и определений, ни одно не засекречено и поэтому любое заинтересованное лицо, включая так и не найденных организаторов и заказчиков покушения, могут наблюдать все следственные действия, на совершение которых нужна санкция суда, тоже в реальном времени.

Просмотрев эти решения, в частности, три определения за 22 октября, Вы внезапно можете найти свой номер телефона в перечне абонентских номеров, которые якобы использовались во время подготовки и совершения уголовного производства. Всего в этом перечне оказалось 702 номера телефона: 389 номеров оператора «Киевстар», 167 номеров оператора «Лайфселл», 146 номеров «Vodafon». (really? преступники использовали 702 номера телефона для подготовки и совершения преступления?)

Следственный судья Тонконоженко М.М., не долго думая, по всем этим 702 номерам обязал 3-х телефонных операторов выдать следователям информацию о типе телефона и Вашем телефонном и интернет-трафике, начиная с 1 января 2018 года.

А прокурор, являющийся процессуальным руководителем в данном уголовном производстве, даже не озаботился засекретить все эти данные и  поэтому Ваш номер телефона сейчас проходит в связи с этим уголовным производством не только в Едином реестре судебных решений, но и в базах данных, черпающих оттуда информацию, наподобие «Лиги», YouControl и т.д. А благодаря тому, что эти базы данных периодически индексируются ботами поисковиков, скоро Ваш номер телефона будет в кеше Google, Yandex и прочих, не таких глобальных поисковиков, работающих с кириллицей. А после этого - навеки вечные останется в интернете с привязкой к уголовному производству о покушении на Михайлика.

Почему это стало возможно? 

Потому что “сыщики” получили несанкционированный доступ к телефону потерпевшего. Несанкционированный – потому что нет судебного решения о его экспертном изучении. И вообще, с каких пор у потерпевших изымаются телефоны? Это какие-то новые веяния в расследовании преступлений?

Почему это незаконно? 

Потому что эти номера не имеют никакого отношения к уже задержанным подозреваемым и не извлекались из их телефонов, либо из каких-то других улик. 

Кроме того, Вы вряд ли давали согласие суду, следователю или прокурору на публичное распространение сведений о Вашем номере телефоне, а ведь правоохранительные органы таким образом не просто распространили информацию о Вашем номере телефона, а сделали ее доступной для тех, кто охотится на граждан с активной гражданской позицией, на журналистов.

Источник

Источник

Источник

В Украине уже есть опасные прецеденты, когда правоохранительные органы безосновательно получали доступы к телефонам активистов и журналистов. В свое время только общественный резонанс помог отменить решение суда о доступе правоохранителей к телефону Kristina Berdynskykh. Но сколько таких резонансов надо, чтобы правоохранители поняли, что их на всех общественных деятелей и журналистов просто не хватит?

Кстати, когда будете менять свой номер телефона, не забудьте поблагодарить за это полицию совместно с прокуратурой за их или слишком некомпетентных, или слишком коррумпированных сотрудников.

понеділок, 12 листопада 2018 р.

20 мільйонів доларів, або скільки насправді Одеса заплатила за нову мерію біля кладовища?


19 жовтня 2016 року Одеська міська рада прийняла декілька доленосних для Одеси рішень, законність яких до цих пір вивчається правоохоронними органами, а також в адміністративних і цивільних судових процесах. Одним з цих рішень було надано згоду на придбання у комунальну власність територіальної громади м. Одеси нежитлового приміщення, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Косовська, 2-Д (№ 1317-VII).

Джерело

47 депутатів вирішили, що Одесі вкрай необхідно купити за 185 мільйонів бюджетних коштів колишній адміністративний корпус збанкрутілого заводу «Краян» площею 14 394,5 кв.м (12 852,13 грн./кв.м або 500 долл./кв.м за курсом на той час).

За рік до цього весь майновий комплекс «Краяну», разом з адміністративним корпусом, на аукціоні був придбаний за 11,5 мільйонів гривень. Потім відбувались зміни власників і 25.08.2016 утворюється ТОВ «Девелопмент еліт», яке стає новим власником саме цього корпусу і пропонує його мерії за нечувану суму в 185 мільйонів гривень.
Вочевидь, що подібна сумнівна багатомільйонна оборудка стала предметом вивчення НАБУ, яке 02.11.2016 розпочало кримінальне провадження №52016000000000411. Але, незважаючи на наявність кримінального провадження, Одеська міська рада укладає договір купівлі-продажу з ТОВ «Девелопмент еліт» та 12.12.2016 стає власником будівлі між кладовищем та залізничною колією. 16 грудня 185 мільйонів перераховано на рахунок товариства, але через 2 дні кошти були заарештовані антикорупціонерами.

Сумнівність оборудки підтверджується перш за все тим, що вартість об’єкту за рік зросла майже в 20 разів і лише на підставі того, що було зовні пофарбовано стіни і вставлено металопластикові вікна. Проте фізичний стан приміщень і перекрить всередині, який був зафіксований журналістами 7-го каналу, підтверджує значне їх зношення. Вочевидь, що «Краян» на момент купівлі не був готовий до експлуатації, тим більш, в якості адміністративної будівлі під одеську мерію.

30 березня 2017 року голова Одеської облдержадміністрації видав розпорядження № 231/А-2017, яким затвердив проект «Капітальний ремонт будівель, розташованих за адресою: м. Одеса, вул. Косовська, 2-Д (літера «В»)» вартістю 125 591 806 грн.

Джерело

Але ще до видання цього розпорядження, до завершення тендерів на ремонт будівлі Вячеслав Касим в ході журналістського розслідування на початку березня 2017 року виявив проведення ремонтних робіт всередині придбаної будівлі, яка до того ж охоронялась співробітниками «Муніципальної охорони». Сумнівні ремонтні роботи на сумнівно придбаному об’єкті і, як згодом з’ясувалось, для проведення ремонтних робіт були залучені безхатченки як дешева робоча сила.

Джерело

Лише 26.04.2018, фактично вже в розпал ремонтних робіт, управління капітального будівництва Одеської міської ради уклало перший договір на проведення капітального ремонту будівель «євро-мерії» - № 35-17/П на ремонт будівлі Літера «В1» з Приватним підприємством «Добробуд-Град» (код ЄДРПОУ 37184601) на загальну суму 82 680 000 грн.

Джерело

Серед найбільш вартісних, крім вищезазначеної закупівлі, також слід відзначити тендери з наступними предметами закупівлі:
  • Капітальний ремонт будівель розташованих за адресою: м. Одеса, вул. Косовська, 2Д (Літера «В 1») (коригування) - 32 110 204,15 грн.
Джерело
  • Капітальний ремонт будівель, розташованих за адресою: м. Одеса, вул. Косовська, 2Д (Літера «В») - 105 939 276,83 грн.
Джерело
  • Капітальний ремонт будівель, розташованих за адресою: м. Одеса, вул. Косовська, 2Д (Літера «В») (коригування) - 9 846 460,84 грн.
Джерело
  • Будівництво інженерних мереж та споруд для забезпечення функціонування будівель, розташованих за адресою: м. Одеса, вул. Косовська, 2-Д. Котельня - 16 244 519,16 грн.
Джерело

Усього управління капітального будівництва Одеської міської ради здійснило понад 

20 закупівель проектних, будівельних, ремонтних робіт в адміністративній будівлі колишнього заводу «Краян», а також послуг з авторського чи технічного нагляду та експертизи на загальну суму 265 207 678,64 грн.; загальний перелік - тут.

Перевірка через пошуково-аналітичну систему .007 (при переході за гіперпосиланнями із системи Prozzoro) показала, що фактично за цими договорами було сплачено 265 099 887,99 грн. (тобто стан виконання 99,96%).
Крім того, завдяки системі .007 виявлено витрачання бюджетних коштів по 2-м договорам, звіти про укладання яких не оприлюднили в системі Prozzoro, оскільки вартість предмета закупівлі не перевищувала 50 тисяч гривень:

  • Надання послуг на здійснення технічного нагляду за виконанням робіт на об’єкті: «Капітальний ремонт будівель, розташованих за адресою: м. Одеса, вул. Косовська, 2Д (Літера «В 1»)» (коригування) – сплачено ТОВ «Технаглядбуд» 30 780,00 грн.

Джерело

  • Здійснення авторського нагляду по об'єкту: «Будівництво інженерних мереж та споруд для забезпечення функціонування будівель, розташованих за адресою: м. Одеса, вул. Косовська. 2Д. Котельня» - сплачено ДП «Проектний інститут «Одеський Промбудпроект» державного ПАТ «Будівельна компанія «УКРБУД» 11 696,40 грн.

Джерело

Не виключаю, що на допорогових закупівлях на цю адміністративну будівлю  витратили ще більше, але з тим, що виявлено завдяки пошуково-аналітичній системі .007, фактичні витрати бюджету міста Одеси на виконання проектних, будівельних, ремонтних робіт в адміністративній будівлі колишнього заводу «Краян» склали 265 141 887,99 грн. Крім ремонтних робіт, структурні підрозділи та комунальні установи, що переїхали у «нову мерію» витрачали кошти на нові меблі, штори, мережеве обладнання. Усього 19,5 мільйонів гривень

Таким чином, крім 185 мільйонів гривень, з бюджету Одеси було витрачено ще 265,1 мільйонів на ремонти, тобто адміністративний корпус «Краяну» здорожчав для Одеси до 450 мільйонів гривень, а 1 квадратний метр тепер коштує не 12 852,13 грн./кв.м (500 долл./кв.м), а в 2,5 рази дорожче – 31 261,94 грн. (1150 долл./кв.м). Тобто за вартістю елітної новобудови. Додайте до цього ще меблі на 19,5 мільйонів.

От така елітна новобудова між кладовищем та залізничною колією.

«Елітна новобудова», яка так і не виконала свою роль, заради якої купувалась, адже «євро-мерія» так і не стала єдиною будівлею для усіх муніципальних служб

На даний момент згідно з інформацією Офіційного сайту Одеської міської ради, в будівлі «євро-мерії» знаходиться 2 структурних підрозділи міськради: Управління внутрішньої політики та Департамент надання адміністративних послуг. Судячи по тендерам на закупівлю меблів, планують переїжджати чи частково переїхали: Департамент охорони здоров’я, Департамент праці та соціальної політики, Департамент екології та розвитку рекреаційних зон, Комунальна установа «Міський інформаційно-аналітичний центр» Одеської міської ради, Комунальна установа «Одесреклама» Одеської міської ради.

А де ще департаментів та управлінь Одеської міської ради? Адже вже рік минув з моменту закінчення ремонтних робіт.
Вочевидь, структурні підрозділи не горять бажанням переїжджати в депресивний район з вкрай низькою транспортною доступністю – адже до «євро-мерії» в мільйонному місті можливо доїхати лише 1 маршрутом трамваю та 1 маршрутом маршрутного таксі.

Витратити з бюджету 450 мільйонів гривень та не вирішити проблему єдиної будівлі для мерії і в доступному районі.
Навіщо взагалі це купували та ще й за такою ціною.

Для порівняння цін в Одесі.
Приклад 1. З грудня 2016 року і дотепер одна з агенцій нерухомості на вул. Косовській, десь поряд з «євро-мерією», продає 2-хповерхову будівлю-склад в робочому стані площею 1800 кв.м по ціні 119 долл. за кв.м або 3 300 грн./кв.м

Джерело

І незважаючи на те, що ціна в 3 рази менша ніж на «євро-мерію», і ремонт робити не потрібно, будівлю ніхто не купив – район занадто депресивний.

Приклад 2. В березні 2018 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виставив на «PROZORRO Продажі» будівлю центрального офісу збанкрутілого «Імексбанку» за адресою: м. Одеса, проспект Гагаріна, 12а, яке не тільки не потребує ремонту, але й повністю обладнана комунікаційними мережами, меблями, шторами, ліфтами... Первинна ціна 323 934 126,39 грн. була зменшена на 30% до 226 753 888,47 грн. і саме за такою ціною зараз фігурує в паспорті об’єкта. Загальна площа будівлі 12 101,4 кв.м і переважно це корисна площа (на відміну від «Краяну»).

Джерело

Середня ціна з меблями та ремонтом складає 18 737,82 грн./кв.м. або 675 долл./кв.м. Це 2-а станція Фонтану, центральна частина міста, в безпосередній близькості від Одеської облдержадміністрації, поряд центральні вулиці та громадський транспорт: 2 маршрути трамваїв, 5 маршрутів тролейбусів, 14 маршрутів автобусів.

Як бачимо, альтернатива будівлі на Косовській є - більш доступна і за ціною, і за транспортною доступністю.
Чому торопились купувати те, що на Косовській? «Правильний» власник і можливість реалізувати злочинні схеми з виведення коштів з бюджету на придбання сумнівної нерухомості за сумнівною ціною, а далі витрачати на ремонти, на купівлю меблів?
А скільки на цьому програла Одеса?